Free shipping over CA$120

Our Mission

We believe in helping families create a fun learning environment for children through natural toys that inspire children’s curiosity and imagination. Our toys are safe, environmentally sustainable, and designed to expand young minds.

New arrivals

  • Little Agenda
    Regular price
    $149.00
    Sale price
    $149.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Handmade Baby Mobile
    Regular price
    $125.00
    Sale price
    $125.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Phases Of The Moon Puzzle
    Regular price
    $65.00
    Sale price
    $65.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out

Handcrafted Wooden Toys

  • Handcrafted Wooden Crane
    Regular price
    $120.00
    Sale price
    $120.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Handcrafted Wooden Mini Airplane
    Regular price
    $40.00
    Sale price
    $40.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Handcrafted Geometric Shape Set
    Regular price
    $40.00
    Sale price
    $40.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Handcrafted Wooden Iron
    Regular price
    $45.00
    Sale price
    $45.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Handcrafted Pull Along Dog
    Regular price
    $42.00
    Sale price
    $42.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Wooden Waffle maker
    Regular price
    $55.00
    Sale price
    $55.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Handcrafted Wooden Garbage Truck
    Regular price
    $98.00
    Sale price
    $98.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Wooden Train
    Regular price
    $110.00
    Sale price
    $110.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Handcrafted Wooden Grasshopper
    Regular price
    $48.00
    Sale price
    $48.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Walnut Rainbow
    Regular price
    $63.00
    Sale price
    $63.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Wooden Oven
    Regular price
    $49.00
    Sale price
    $49.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Wooden Airplane
    Regular price
    $58.00
    Sale price
    $58.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out

Learning Materials

  • Walnut Lowercase Alphabet Puzzle
    Regular price
    $80.00
    Sale price
    $80.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Read Create Write Board
    Regular price
    $45.00
    Sale price
    $45.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Walnut Uppercase Alphabet Puzzle
    Regular price
    $80.00
    Sale price
    $80.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Walnut Uppercase Alphabet
    Regular price
    $55.00
    Sale price
    $55.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Walnut Numbers
    Regular price
    $25.00
    Sale price
    $25.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Wooden Leaf Puzzle
    Regular price
    $62.00
    Sale price
    $62.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out

Heirloom wooden puzzles

  • Wolf puzzle
    Regular price
    $89.00
    Sale price
    $89.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Double Layer Beehive Puzzle
    Regular price
    $92.00
    Sale price
    $92.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Squirrel Puzzle
    Regular price
    $62.00
    Sale price
    $62.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Owl puzzle
    Regular price
    $59.00
    Sale price
    $59.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Fox puzzle
    Regular price
    $61.00
    Sale price
    $61.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Turtle Puzzle
    Regular price
    $63.00
    Sale price
    $63.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out

Stacking Toys

  • Extra Large Building Blocks Set “The Castle”
    Regular price
    $195.00
    Sale price
    $195.00
    Regular price
    $220.00
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Wooden Blocks Set (Pastel Colour)
    Regular price
    $75.00
    Sale price
    $75.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Walnut Rainbow
    Regular price
    $63.00
    Sale price
    $63.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Stacking Acorn
    Regular price
    $37.00
    Sale price
    $37.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Stacking Rings Toy
    Regular price
    $35.00
    Sale price
    $35.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Wooden Rainbow
    Regular price
    $60.00
    Sale price
    $60.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out

small world play

  • Wooden Forest Set
    Regular price
    $68.00
    Sale price
    $68.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Handcrafted Buggy
    Regular price
    $40.00
    Sale price
    $40.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Handcrafted Unicorn
    Regular price
    $33.00
    Sale price
    $33.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Wooden Well
    Regular price
    $49.00
    Sale price
    $49.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Handcrafted Helicopter
    Regular price
    $43.00
    Sale price
    $43.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Wooden Windmill
    Regular price
    $60.00
    Sale price
    $60.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out

Natural Teething Toys

  • Handcrafted Pear Teether
    Regular price
    $15.00
    Sale price
    $15.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Porcupine Teether
    Regular price
    $10.00
    Sale price
    $10.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Bird Teether
    Regular price
    $10.00
    Sale price
    $10.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Handcrafted Hippo Teether
    Regular price
    $10.00
    Sale price
    $10.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out